Czerwone krostki - jak znaleźć przyczynę?

Witam. Jestem kobietą i mam 18 lat. Około 7 lat temu przechodziłam testy alergiczne. Obecnie od 5 lat odczulam się na zboża i trawy środkiem odczulającym w zastrzykach. Od pewnego czasu, jakieś 3 miesiące pojawiło mi się uczulenie między policzkami a ustami oraz na dekolcie w formie czerwonych, swędzących krostek. Nie wiem co jest tego przyczyną. Również przy kontakcie ze środkami czystości, kosmetykami lub zwykłym mydłem w kostce pojawia się dokuczliwe swędzenie skóry. Jeszcze parę miesięcy temu nie miałam takich problemów. Nie skutkują ani leki przeciwalergiczne, ani przeciwtrądzikowe. Czy powinnam zrobić kolejne testy? Co może być tego przyczyną? Bardzo proszę o pomoc. Dziekuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że nie kontaktowała się Pani dotychczas ze specjalistą dermatologiem. Powinna to Pani zatem jak najszybciej zrobić. Być może bowiem dokładny wywiad i morfologia zmian umożliwi rozpoznanie przyczyny problemu bez wykonywania dodatkowych badań. Z opisu jaki Pani zamieściła wynika jednak również, że wysypka może być wynikiem alergii kontaktowej. W ramach tymczasowego postępowania proponujemy zatem, by postarała się Pani unikać środków uczulających.