Czerwone krostki na skórze penisa i jąder - alergia?

Witam. Na skórze penisa i jąder pojawiły mi się czerwone krostki. Na początku było ich 2-3, teraz mam w sumie 10. Według mnie to przez alergię. Byłem u dermatologa, ponieważ miałem dużo krostek na ciele i wypryski na dłoniach. Lekarz stwierdził, że to przez alergię (jestem alergikiem od urodzenia) i przepisał mi maść N***, która rzeczywiście pomogła. Dopóki ją stosowałem krostki na penisie znikały. Teraz jest ich więcej. Również objawy alergii na ciele i dłoniach dalej występują, ale nie w tak dużym stopniu jak wcześniej. O krostkach na penisie nie mówiłem lekarzowi, ponieważ się wstydziłem. Krostki swędzą jedynie przy kontakcie skóry z bielizną - bielizna tak jakby je podrażnia. I moje pytanie - czy przez alergię mogą pojawić się krostki w miejscach intymnych czy to tylko zbieg okoliczności? Zaznaczam, że na pewno nie jest to choroba weneryczna. Załączam zdjęcia. Przepraszam za złą jakość http://img189.imageshack.us/f/81619385.jpg/ http://img23.imageshack.us/f/47912732.jpg/ http://img121.imageshack.us/f/22870330.jpg/

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Tak - jest mozliwość, że zmiany alergiczne pojawią się także w miejscach intymnych - przyczyn może być wiele - proszek do prania, płyn do płukania, stosowane środki kosmetyczne, rodzaj bielizny. Najlepiej na spokojnie zastanowić się, czy coś w ostanim czasie się nie zmieniło i powoli próbować wyeliminować przyczynę alergii. Warto zastanowić się również nad wykonaniem testów skórnych.
Zdjęcia są słabej jakości i niestety na ich podstawie nie da się postawić rozpozania.
Najlepiej jeżeli nadal zmiany będą się nasilać albo już powstałe nie będą znikać jednak udać się do lekarza dematologa.

Pozdrawiam.