Czerwone krosty na napletku - co oznaczają?

Witam, po stosunku ze swoją dziewczyną (bez prezerwatywy) porobiły mi się na napletku czerwone krosty, które swędzą. Proszę o szybką odpowiedź – co to jest i czy to samo przejdzie?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Prawdopodobnie w wyniku stosunku płciowego bez zabezpieczenia doszło do infekcji narządów płciowych. Jest możliwe, że przyczyną są grzyby. Niestety bez badania lekrskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania, a tym samym zalecić leczenia.

Inną przyczyną zmian może być podrażnienie na przykład w wyniku stosowania prezerwatyw lateksowych.

Proszę porozmawiać ze swoją Partnerką czy u niej również występują zmiany. Wskazana jest niestety wizyta u lekarza – najlepiej dermatologa. Jeżeli objawy występują również u Partnerki, w jej przypadku konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.