Czerwone plamki na ciele - do jakiego lekarza się udać?

Witam. Ostatnio zauważyłam u siebie czerwone plamki na ciele. Najpierw pojawiło się parę na brzuchu teraz na rękach. Plamki są nieduże, lekko czerwone raczej różowe, suche. Nie swędzą. Co to może być? Gdzie powinnam się z tym udać do zwykłego lekarza czy od razu do dermatologa? Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W ramach porady internetowej, kiedy nie ma możliwości dokładnego obejrzenia, dotknięcia i zbadania zmiany, nie ma też możliwości postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Zmiany o morfologii, jaką Pani opisała mogą świadczyć zarówno o alergii, infekcji (na przykład grzybiczej) czy też chorobie ogólnoustrojowej, niekoniecznie dermatologicznej.

Jeśli ma Pani możliwość proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem. Jeśli zaś nie jest to możliwe, na pewno może Pani liczyć na pomoc lekarza rodzinnego.