Czerwone plamki na piersi u piętnastolatki - czy to może być rak?

Mam 15 lat. Jakiś czas temu zauważyłam na prawej piersi brązową plamkę. Na początku się tym nie przejmowałam, bo mnie nie bolało. Niedawno pokazały się różowe plamki wokół sutka i w stronę pachy. Gdy nacisnę trochę boli. Boję się, że mam raka. Ale czytałam też, że to może być nieszkodliwy guz.

Błagam pomóżcie!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rak piersi w Pani wieku występuje niezwykle rzadko. Z opisu wynika, że są to najprawdopodobniej zlokalizowane powierzchniowo zmiany. Nie muszą oznaczać czegoś niepokojącego, lecz bez dokładnego obejrzenia nie da się tego stwierdzić. Proszę udać się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który z pewnością powie co robić dalej.