Czerwone plamy i suchość skóry u dziecka

Alergie u dziecka! Witam mam pytanie. Mojemu dziecku robią się na ciele czerwone plamki w miejscu których na drugi dzień robi się taka sucha skóra jakby była przesuszona. Pediatra stwierdziła że są to zmiany alergiczne ale że on jest za mały żeby stwierdzić na co ma alergię (ma 2 latka) i dała tylko jakiś syrop i nie dała skierowania do alergologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najbardziej prawdopodobną przyczyną opisanych zmian rzeczywiście jest alergia. Powinna się Pani zatem przede wszystkim zastanowić nad tym, co może powodować takie objawy (nowe ubranka, nowy proszek czy też płyn do prania, itd.). Po drugie proszę zastosować syrop, który zalecił lekarz. Jeśli objawy zmniejszą się/ustąpią będzie to potwierdzenie dla rozpoznania alergii.