Czerwone plamy na rękach
Witam! Około połowy sierpnia na moim prawym przedramieniu pojawiła się czerwona owalna plama. Później rozprzestrzeniała się na prawą część nadgarstka. Pani dermatolog przepisała mi Bedicord G i stosowałem go przez 2 tyg. i plama zniknęła. Niestety ku mojemu niezadowoleniu pojawiły się nowe plamy na wewnętrznej stronie prawej dłoni. Są ułożone nieregularnie i wcześniejsza plama na przedramieniu znowu się pojawiła. Pani dermatolog przepisała mi Advantan maść, Amertil w tabletkach i zleciła zrobienie maści przez aptekę. Maść tą kazała stosować codziennie do nawilżania rąk. Advantan stosuję do dziś i plamy pozostają nadal. Wcześniej nie miałem żadnych plam. Teraz mam na prawej dłoni a na lewej nie mam. Większość rzeczy robię obiema rękami, a plamy pojawiły się na prawej dłoni. Ostatnio pojawiły się małe plamy na kciuku prawej ręki. Dodam, że te plamy w większości nie swędzą - zdarza się sporadyczne swędzenie, ale krótkotrwałe. Plamy są płaskie. Podaję linki ze zdjęciami: http://files.tinypic.pl/i/00216/en9jyfj343rp.jpg http://images.tinypic.pl/i/00216/vt13hz2ksja1.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00216/dxvmf7st54ld.jpg http://files.tinypic.pl/i/00216/1mr8d3oum7sq.jpg

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania
Dzień dobry! Objawy, które Pan prezentuje mogą sugerować wiele dermatoz. Jeżeli pod wpływem maści, które przepisał lekarz zmiany nawracają, niezbędne jest poszerzenie diagnostyki. Myślę, ze warto byłoby przeprowadzić testy alergicznie i ewentualnie pobrać wycinek do badania histopatologicznego, które bezpośrednio odpowie na pytanie z czym mamy do czynienia. Ważne też jest czy obecne są jakieś inne dolegliwości,bowiem często zmiany skórne mogą być manifestacją innych chorób np. układu pokarmowego. Warto również wykonać ogólne badania krwi i moczu co może pomóc w postawieniu ostatecznego rozpoznania. Pozdrawiam!