Czerwone plamy na rękach i nogach u 12-latka a nawrót tocznia

syn ma 12 lat i od 2 lat choruje na tocznia,co jakiś czas na ciele pojawiają się czerwone płaskie i swędzące plamy głownie nogi i ręce i w związku z tym moje pytanie czy te plamy to atak choroby?

Lek. Tomasz Budlewski

Toczeń rumieniowaty charakteryzuję się okresami remisji i nawrotów. Aby mieć pewność co do nawrotu choroby należy udać się do lekarza dermatologa. Sam opis jest nie wystarczający, lekarz musi obejrzeć takie zmiany.