Czerwone plamy na skórze dekoltu

Od zeszłego roku po wypiciu chocby małej ilości alkoholu,zjedzenia czegoś ciepłego albo poprostu jak jest ciepło w pomieszczeniu wychodzą mi takie czerwone plamy na dekoldzie i nie wiem dlaczego?! Nasila sie to szczególnie w zimie. Zbadałam tarczycę,ale jest wszystko ok, juz nie wiem co robić,bo to naprawde przeszkadza jak wszyscy patrza i pytaja co mi jest... Prosze o pomoc...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, bez bezpośredniej oceny Pani skóry, postawić konkretną diagnozę. Najpewniej jest to jednak rumień naczynioruchowy, czyli rozszerzanie naczyń krwionośnych na skutek takich czynników jak ciepło, alkohol, stres, itd. Tak naprawdę powinna Pani zatem unikać wszystkich tych sytuacji, które powodują pojawienie się zmian. Konieczne jest także zastosowane kosmetyków do cery naczynkowej. W zaawansowanych przypadkach możliwe jest także wykonanie zabiegów dermatologicznych. Przede wszystkim proszę jednak skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który postawi diagnozę i zaleci właściwe postępowanie.

Na konsultacji lekarz oceni stan Pani skóry i dobierze metody leczenia, najczęściej stosowanymi zabiegami na ten problem jest zabieg laserowy IPL na wyciszenie naczyń, peeling migdałowy oraz dobranie odpowiednich preparatów leczniczych oraz do pielęgnacji domowej. Na codzień proszę pamiętać o stosowaniu kremu ochronnego z filtrem SPF 50.