Czerwone plamy na skórze po opalaniu

Witam Mam problem: po skończeniu opalania się robią mi się na nogach takie czerwone plamy,czemu tak się dzieję??? Dodam że mam bardzo jasna karnacje,i opalam się tak że idę na 15min opalania i robię sobie przerwę ok.20min i znowu idę na 15min. Bo słyszałam że lepiej żeby osoby z jasna karnacją tak sue opalały żeby się nie poparzyć. Martwią mnie te plamy bo brzydko to wygląda, one schodzą po 10min od skończenia opalania się.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to podrażnienie skóry przez promieniowanie UV. Należy stosować kremy z filtrem, działające protekcyjnie na skórę. Należy unikać opalania w godzinach największej ekspozycji czyli między godziną 11:30 a 14:30.