Czerwone plamy na skórze twarzy, ramion i nóg po wypiciu alkoholu

Witam. Mam cerę naczynkową. Ostatnio zauważyłam, że po alkoholu (nawet bardzo małej ilości- 1 drink) dostaje czerwonych plam na twarzy, ramionach i nogach, w tych miejscach skóra jest gorąca. Na twarzy zawsze robił mi się czerowny rumieniec, jednak nigdy nie zaobserwowałam tego w innych miejscach. Czy to jest objaw jakiejś choroby, co powinnam z tym zrobić ?

Witam. Opisane objawy są typowe dla cery wrażliwej i naczynkowej. Raczej nie są objawem chorobowym. Proszę wybierać kosmetyki przeznaczone dla cery naczynkowej oraz unikać czynników podrażniających skórę.

Na rumień najlepiej jest zastosować terapię z laserem IPL na wyciszenie rumienia.Dodatkowo można przyjmować do ustnie rutynę aby wzmocnić naczynia od wewnątrz. Przy cerze naczyniowej również należy ograniczyć spożywanie alkoholu oraz starać się nie pić bardzo gorących napojów.