Czerwone plamy na żołędziu i w jego okolicach - co to?

Mam 22 lata, nie mam stałej partnerki. Po kilku zbliżeniach pojawiły mi się czerwone plamy na całym ciele z tym, że punktowo zwłaszcza na rękach i nogach. Obecnie zbladły i są bardzo jasnego koloru, prawie niewidoczne. Problem z którym się borykam jest bardziej poważny. Plamy te ukazały się również na żołędziu, strasznie się niepokoję. Są czerwonego koloru, jedna wygląda jak obręcz, jakby grudki, jakby coś w rodzaju grzybicy. Nie swędzi, nie piecze, nie odczuwam żadnych dolegliwości.

22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną Pana dolegliwości może być rzeczywiście infekcja grzybicza. Jednak ze względu na przygodne kontakty seksualne konieczne jest wykluczenie także innych chorób przenoszonych droga płciową (pochodzenia bakteryjnego, wirusowego, czy spowodowanego przez pierwotniaki).

Ze względu na rozległość zmian wykluczyć należy także uczulenie- proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie zastosował Pan nowego kosmetyku, żelu do higieny intymnej, proszku do prania, nowego leku lub suplementu diety.
Przyczyną zaczerwienienia i podrażnienia napletka może być także stosowanie prezerwatyw lateksowych.

Aby wyjaśnić przyczynę zmian konieczna jest niestety wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość zbadania i dokładnego zebrania wywiadu. Dopiero wówczas można postawić rozpoznanie i zalecić leczenie. Najlepiej udać się do dermatologa.

Pozdrawiam