Czerwone plamy u dwulatka. Czy to alergia?

Mój dwuletni synek ma okrągłe plamy, w środku białe na zewnątrz czerwone, głównie na nóżkach. Do tego są suche na zewnątrz. Nie dajemy mu mleka krowiego ani innych produktów pochodnych. Smaruje nóżki maścią. Od lekarza rodzinnego, który ocenił, że jest to coś grzybiczego, dostałam maść przeciwgrzybiczą. No i nic. Zupełnie nie wiem co to takiego. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Ma jeszcze krostki na policzkach. Jest radosnym dzieckiem, nie ma problemów z jedzeniem i spaniem. Te dziwne plamki nie przeszkadzają mu, nie drapie ich, ale nie wyglądają zbyt estetycznie i ładnie. Co to jest? Jak to zwalczyć? Co robić? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez badania lekarskiego z obejrzeniem zmian i dokładnym zebraniem wywiadu. Być może zmiany nie są pochodzenia infekcyjnego, a efektem alergii. Wskazana jest na pewno wizyta u dermatologa, do rozważenia także u alergologa.

Proszę również starać się zwrócić uwagę, czy jest uchwytna przyczyna w wyniku której dochodzi do zaostrzenia zmian.

Pozdrawiam