Czerwone, swędzące plamki. Czy to alergia?

Moja córka ma 15 lat i około miesiąca temu zaczęła ją swędzieć powieka oka, następnie to miejsce zrobiło się czerwone i suche, potem taka sama swędząca plamka zrobiła się pod okiem i na drugim oku. Co to może być? Dodam jeszcze, że często z tego miejsca odchodzą takie małe płatki skóry.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu. Jest możliwe, że zmiana ma charakter alergiczny. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego, który zdecyduje, czy dalsza konsultacja jest wskazana i czy należy udać się do dermatologa lub alergologa.

Proszę również zwrócić uwagę, czy coś nasila dolegliwości - może córka zaczęła stosować nowe kosmetyki?

Pozdrawiam