Czerwone, swędzące plamy na skórze twarzy

witam od dwóch dni mam na skórze całej twarzy czerwone plamy ,swędzące,i małe krostki?co to może być ,jak dzisiaj wstałam umyłam twarz mydłem i wodą ,pojawiło mi się to na twarzy ,swędzi ,nie wiem co robić?jutro ide do dermatologa mam 30 lat i nigdy nie miałam takiej pzypadłości

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane reakcją alergiczną na kosmetyki myjące do twarzy. Proszę zaprzestać stosowania preparatu. Jeśli objawy nie ustąpią konieczna będzie wizyta u specjalisty dermatologa.