Czerwone wypryski w okolicach oczu

Witam! Od pewnego czasu zaczęła mi się pokazywać wysypka w obrębie oczu (czerwone wypryski). Niekiedy powodują świąd, ale delikatny i bardzo sporadyczny. Raz jest ich więcej, raz mniej nie wiem od czego to zależy. Moje podejrzenie padły oczywiście na kosmetyki (puder, krem lub nawet mydło), jednakże od tygodnia nie używam a wysypka nadal nie schodzi. biorę tabletki alergiczne oraz smaruję specjalną maścią. Kolejne podejrzenie padły na kota, którego posiadam od połowy stycznia tego roku. W młodszym wieku dostawałam wysypki na zgięciach z powodu chomika. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie zmiany maja podłoże alergiczne. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa. Przyczyną może być zastosowany kosmetyk, na przykład cień do powiek, kredka, tusz, podkład. Wystąpienie dolegliwości mógł spowodować również płyn do demakijażu, czy nawet perfum. Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani czegoś nowego, co mogło spowodować wystąpienie zmian. Być może tydzień to zbyt mało czasu aby zmiany ustąpiły. Niestety kot też może być przyczyną zmian.

Jeżeli stosowane leczenie nie przyniosło rezultatu wskazana jest wizyta u dermatologa, który  po obejrzeniu zmian zaleci leczenie. Niestety nie ma możliwości aby bez badania, obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu postawić rozpoznanie.
Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.
Pozdrawiam