Czerwone wypukłe zmiany na wargach sromowych

Witam, mam 44 lata. Zauważyłam zmiany na moim sromie, czerwone bułeczki wypełnione krwią jak małe znamionka. Nie boli mnie nic. Dziękuję za poradę.

Witam serdecznie!

Opisane zmiany prawdopodobnie są efektem infekcji, być może wirusowej (w przebiegu infekcji wirusami opryszczki mogą pojawiać się podobne zmiany). Mniej prawdopodobne jest pochodzenie zmian w wyniku alergii, jednak warto się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani jakiegoś nowego kosmetyku, środków czystości.
Niestety bez badania i możliwości obejrzenia zmian, a również dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie, a tym samym zalecić leczenie. Konieczna jest wizyta u lekarza - najlepiej dermatologa lub ginekologa.

Pozdrawiam