Czerwone żyłki na oku - jak się ich pozbyć?

Rok temu dostałem piłką w oko, ból czasami powraca, ale bardziej mnie martwi to, że przez rok nie znikły mi czerwone żyłki na oczach - mam 4 dookoła oka. Są w tym samym miejscu co rok temu i nie chcą zniknąć, nieestetycznie to wygląda. Są one mocno czerwone, martwię się, że nie zejdą już, jak mogę się ich pozbyć? Czy będzie konieczna jakaś operacja lub laser? Pomocy!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proponuję wizytę u lekarza okulisty, który dokładnie zbada oko w lampie szczelinowej, określi charakter zmian i zaproponuje odpowiednią terapię.

Czasami wystarczą krople obkurczające naczynia krwionośne, których nie należy jednak używać bez kontroli okulistycznej, jako że mogą po nich wystąpić także efekty uboczne.

Pozdrawiam