Czerwony śluz w ciąży

Witam, jestem w 13 tygodniu ciąży i dziś podczas oddawania moczu zauważyłam, że zmienił mi się kolor śluzu. Zawsze był biały, a teraz ma odcień czerwieni. Nic mnie nie boli, czy powinnam się czegoś obawiać. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!
Czerwone zabarwienie śluzu świadczy o domieszce krwi. Konieczne jest zatem zweryfikowanie, czy krew pochodzi z dróg rodnych (kolor śluzu z pochwy) czy dróg moczowych (krew widoczna wyłącznie podczas oddawania moczu). W obecnej sytuacji bezwzględnie wymagana jest wizyta u ginekologa. Jeśli będzie miała Pani problem z umówieniem wizyty do ginekologa, a krwawienie będzie pochodzić z dróg moczowych, może Pani również skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam