Część jelit maluszka w okolicy okołopępkowej w pępowinie
Jestem w 7 tyg. ciąży, czuję się dobrze, nawet pracuję. W dniu 30/11/2010 byłam na kontrolnym badaniu i na usg mam napisane "w pępowinie płodu tuż obok okołopępkowej widoczna jest płynowa zmiana bez echowa o średnicy 5,3mm". Ten zapis mnie niepokoi i w związku z tym proszę o poradę. Jest to moja druga ciąża, poprzednia przebiegła prawidłowo.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Zdrowa żywność
Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.
Dzień dobry!
w tym tygodniu ciąży w okolicy okołopępkowej w pępowinie może znajdować się fizjologicznie część jelit- tzw fizjologiczna przepuklina, która z czasem się cofa do brzuszka każdego dzidziusia. Jednak tej zmiany nie opisuje się w USG, bo jet uznawana za normę. Proponuję zgłosić się do innego ginekologa o konsultacyjne badanie USG. Niestety nie widząc tej zmiany nie mogę dać Pani 100% pewności, ze to nic złego.
Z poważaniem