Częsta masturbacja a spadek popędu seksualnego

Witam, mam 18 lat i masturbuję się od 5 klasy podstawówki. Od roku zauważyłem spadek popędu. Masturbuję się chyba już prędzej z nudów. Kiedyś nie mogłem wytrzymać 2 dni bez masturbacji. Teraz nawet kiedy jestem podniecony nie mam aż tak dużej ochoty dokończyć. Spotykam się z dziewczyną, której parę razy robiłem dobrze, mimo podniecenia i po tygodniu, myślę o tym cały czas, erekcji dostaję, jednak nie rusza mnie to tak bardzo, żeby skończyć, kiedyś było zupełnie inaczej. Dlaczego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli wzwód występuje można z całą pewnością wykluczyć choroby organiczne. Nie mniej jednak problem istnieje i najpewniej jego podłoże leży w psychice. Możliwe iż warto całkowicie odstawić masturbację i spróbować czerpać przyjemność tylko i wyłącznie ze stosunków z partnerką.