Częste biegunki, bóle podbrzusza i mdłości a ryzyko raka jelita

Mam 20 lat i od 4 miesiećy mam pewien problem dopadają mnie częste biegunki, mam czeste uczucie parcia na stolec ( najczęsciej z rana ) , a moje wypróżnienia są nie regularne i w małych ilościach. Stolec zazwyczaj wygląda jak by miał w sobie jakiś śluz, czasami podczas wypróżniania odczuwam ból, Czasami na papierze pojawia sie krew Oprócz tych objaw mam bole dolnej partii brzucha mdłości. Biegunki juz mialem od dluższego czasu. Czy to może byc rak jelita? czy jakas inna choroba?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Na tym etapie procesu diagnostycznego nie można niczego wykluczyć, ale rak jelita grubego wydaje się mało prawdopodobny. Proponuję wykonać diagnostykę w kierunku nieswoistych chorób zapalnych jelit. Powinien się Pan zgłosić do poradni gastroenterologicznej i najprawdopodobniej wykonać kolonoskopię.