Częste bóle głowy a wysokie ciśnienie rozkurczowe

Witam! Mam 22 lata. Od około 2 miesiecy mam czeste bóle głowy. Pomyślalam, ze to z powodu ciśnienia i zaczęłam mierzyć. Ciśnienie skurczowe mam w normie (do 130), natomiast mam za wysokie ciśnienie rozkurczowe (do 95). Mam nadwagę ale z nią walczę. Czy muszę udać się do lekarza po tabletki na nadcisnienie? Poza bólem głowy nie mam innych objawow.

Witam serdecznie. Wartości ciśnienia jakie zostały tu zaprezentowane nie są wskazaniem do stosowania leczenia farmakologicznego. Często pomaga zmiana trybu życia i odpowiednia dieta. Proszę jednak pamiętać iż bóle głowy nie wynikają tylko i wyłącznie z nadciśnienia. W tym przypadku nie można mówić o nadciśnieniu.