Częste napady kaszlu u 5-latki a refluks żołądkowo-przełykowy

Witam. Mam pytanie odnośnie mojej córki otóż od dwóch lat ma częste napady kaszlu zazwyczaj przy wysiłku, rano natomiast zwraca często samą flegmą. Byłam u alergologa ale Pani po zrobieniu testów wykluczyła astmę wiec dalej niemam pojęcia co to jest. Mój tata mi powiedział że to może być refluks żołądkowo przełykowy czy to moźliwe jak to zbadać u dziecka 5 lat bo widze jak się córka męczy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Przede wszystkim warto przebadać dziecko w kierunku zakażenia pasożytami oraz wykonać RTG klatki piersiowej. Jeśli powyższe badania będą prawidłowe, warto pomyśleć o diagnostyce gastrologicznej pod kątem refluksu żołądkowo-przełykowego. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.