Częste nocne pobudki u 6-miesięcznego synka

Witam. Mój 6 miesieczny synuś zawsze spał bardzo ładnie we własnym łóżeczku. Budził sie 2 razy w nocy na butelkę i spał dalej bez płaczu ani marudzenia. Nasza rutyna to kąpiel krótki masaż butla(mleko + kaszka)i spanie o 20. Zasypia bez marudzenia i chętnie. Jednak od tygodnia lub dwóch budzi sie nawet 7,8 razy w nocy. Dam mu pic,smoczek, przykryje go i idzie dalej spac ale znów nie na długo.jestem wykończona. Co robic ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko zaczyna być coraz bardziej świadome. W tym okresie przejściowo może potrzebować więcej kontaktu. Warto przestawić łóżeczko obok swojego łóżka i gdy się dziecko budzi złapać je za rękę, pogłaskać. Warto się też udać kontrolnie do pediatry by wykluczyć inne zdrowotne przyczyny zmiany zachowania u dziecka.

Sen dziecka (ale także karmienie, albo gaworzenie) może być przejściowo zdezorganizowane, gdy czeka je skok rozwojowy. Może synek zacznie niedługo obracać się na brzuch, a może już pełzać? W okresie wzmożonego wysiłku ruchowego dziecko może sprawiać wrażenie, jakby również w nocy "przetwarzało" wrażenia z całego dnia.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/