Częste oddawanie moczu - co może być tego przyczyną?

Witam, mam nurtujące mnie pytanie. Około miesiąc temu miałam bardzo chory pęcherz, przy oddawaniu moczu bardzo cierpiałam, dostałam od lekarza antybiotyk, po którym czułam się bardzo źle (dodam, że jestem w Anglii). Nie wzięłam go do końca, odstawiając go czułam jeszcze parcie na pęcherz, ale z czasem samo przeszło. Po dwóch tygodniach zaczęłam bardzo często oddawać mocz i kłuło mnie w podbrzuszu po prawej stronie. Postanowiłam znów wziąć kilka tabletek antybiotyku i pójść po weekendzie do lekarza. Kłucie ustało, natomiast wciąż biegałam i biegam do toalety, cokolwiek nie wypiję. Gdy poszłam do lekarza, mój mocz został wysłany do labolatorium do sprawdzenia i wyszło, że nie mam żadnych bakterii. Czy to możliwe, że antybiotyk sfałszował wyniki? Dodam, że w tym czasie przyklejałam plastry antykoncepcyjne, natomiast teraz posiadam implant antykoncepcyjny. Męczy mnie ten problem, a nie jestem w Polsce i nie mogę się udać do Polskiego lekarza. Nawet z nerwów robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy to przez antykoncepcję? Proszę o radę, z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowany przez Panią antybiotyk miał prawo zafałszować wynik badania moczu (i to zrobił). Na podstawie samego wyniku nie można wykluczyć zakażenia, które Pani najprawdopodobniej ma. Powinna Pani przejść pełny kurs antybiotykoterapii.

Jeśli będzie się Pani czuła źle, proszę nie odstawiać antybiotyku samodzielnie - wyłącznie po kontakcie z lekarzem!