Częste oddawanie moczu w nocy - jaka może być tego przyczyna?
Mam pytanie: jaka może być przyczyna, że często oddaję mocz w nocy? Muszę iść do toalety 2-3 razy. Byłem u lekarza, to mi powiedział, że to może być na tle nerwowym. Miesiąc temu miałem operację na przepuklinę. Po operacji lekarz prosił, żeby zrobić rezonans magnetyczny, wyniki wszystkie wyszły dobrze. Dziękuję, Rysiek
ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
56 poziom zaufania
Szanowny Panie,
przyczyn częstszego oddawania moczu, zwłaszcza w nocy, może być kilka. Może to być, tak jak stwierdził Pana lekarz, na tle nerwowym, ale także z powodu chorób prostaty, zakażenia układu moczowego itp. Na podstawie przedstawionych tutaj informacji nie odpowiem Panu jaka jest akurat przyczyna u Pana - operacja przepukliny akurat pozostaje bez związku.
Polecam udać się z tym do lekarza rodzinnego, ewentualnie do urologa.