Częste oddawanie stolca u 7-tygodniowego dziecka

Moja 7 tyg. wnuczka jest karmiona piersią, pieknie przybiera na wadze.Od 2 tyg.oddaje nawet 12 stolców dziennie,właściwie po każdym karmieniu ( na żądanie) dość rzadkie, ze śluzem i niteczkami krwi.Innych objawów nie ma. Jest pogodna, Nie wymiotuje, nie ma temperatury,, ale wysila sie przy robieniu kupki.Badania kału wykazały rotawirusy, bakterii nie stwierdzono, mocz w porzadku.Obecnie dostaje antybiotyk, te niteczki krwi nie pokazuja się, ale bardzo czeste kupki są nadal. Co robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Częste oddawanie stolca u tak małego dziecka karmionego piersią nie jest patologią. Stękanie i "wysilanie się" podczas oddawania stolca jest normalne u niemowlaków i wynika ze słabych mięśni brzucha i tłoczni brzusznej.