Częste przełykanie śliny nasilające się przy niskich temperaturach

Witam chciałem się zapytać ponieważ mój problem jest taki że mam objawy ciągłego przełykania śliny a nasilają mi się w okresie jesienno-zimowym kiedy temperatury są nieco niższe i prawdopodobnie jest to ślinotok objawy mam od kilku dobrych lat wcześniej myślałem że to normalne ale ostatnio byłem u lekarza rodzinnego ale w innej sprawie ponieważ miałem powiększone ślinianki ale lekarz żadnego lekarstwa mi na to nie dał proszę o odpowiedż za co z góry bardzo dziękuje...
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Zwiększone przełykanie śliny pojawiające się w okresie jesienno-zimowym najprawdopodobniej wiąże się obecnością suchego powietrza atmosferycznego, które pobudza wydzielanie śliny. Myślę że warto zadbać o optymalne nawilżenie powietrza i wietrzenia pomieszczeń w których się znajdujemy. Można wspomagać się również ziołowymi tabletkami do ssania nawilżającymi drogi oddechowe.