Częste USG ciąży a rozwój płodu
Witam Jestem w 7 tyg. ciąży i 5 dniu. Do tej pory miałam już robione 3 usg (3 tyg. temu, 2 tyg. temu, wczoraj) i będę znów mieć za ok. 2 dni- gdyż miałam niewielkie plamienie o kolorze brązowym. Proszę mi powiedzieć czy tak częste usg nie szkodzą mojej dzidzi. Czy nie mają żadnego negatywnego wpływu na jej rozwój? Bo są różne opinie na temat usg i jego szkodliwości.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Jeśli jest taka konieczność, zdecydowanie należy wykonywać USG nawet tak często jak Pani opisuje. Nie ma jednak żadnych wiarygodnych dowodów, które jednoznacznie wskazywałyby na negatywny wpływ USG na rozwój płodu.