Częstomocz, ból w dole brzucha - o czym to świadczy?

Będąc w ciąży odczuwałam ból w dole brzucha (w 7 miesiącu), jakby kolkowy, który nie pozwalał mi czasem nawet na ruch. Nie odnaleziono przyczyny bólu, ale urodziłam wcześniaka (2 dni przed porodem zaczęły intensywnie odpływać wody płodowe). Od czasu porodu (od 2008r.) towarzyszy mi ten ból, szczególnie po oddaniu moczu. Często również pojawia się częstomocz. Zdarza się, że te dolegliwości na chwilę ustępują. Byłam badana ginekologicznie i wszystko jest w porządku. Proszę o podanie potencjalnej przyczyny.

KOBIETA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Objawy jakie Pani opisała, czyli ból brzucha połączony z zwiększoną częstością oddawania moczu najczęściej są wynikiem zapalenia pęcherza moczowego. Czasem w przebiegu choroby może pojawić się także krwiomocz. Temperatura ciała jest zwykle prawidłowa lub notuje się niewielki stan podgorączkowy. Z leków dostępnych bez recepty można polecić ziołowe leki zwiększające diurezę, witaminę C oraz przyjmowanie zwiększonej ilości płynów przez kilka dni.

Objawy takie mogą wynikać jednak również z innej przyczyny. By zatem postawić diagnozę i zweryfikować przyczynę warto byłoby wykonać podstawowe badania, analizę moczu oraz ewentualnie USG jamy brzusznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty