Częstotliwość badania USG w ciąży
Jestem w czwartym miesiącu ciąży. Jak często powinnam robić USG? Czy to badanie jest szkodliwe dla mojego dziecka?

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam!
Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego USG w ciąży prawidłowej powinno być wykonane 3 razy, tj. w 11-14, 18-22 i w 28-32 tygodniu ciąży. Oczywiście w przypadku wskazań badanie to należy wykonywać częściej. Przeprowadzone dotychczas badania nie wykazały, by USG było szkodliwe dla płodu.