Częsty katar u dziecka a alergia

Moja 13-miesieczna coreczka, ma czesto katar,ostatnio miala jakies 3-4tygodnie temu. i Dzisiaj znow powrocil.narazie jest wydzielina-przezroczysta. Ale bedzie zielona-żółta-jak przy kazdym katarze ktory miala i trwa on dlugo nawet do 2 tygodni. Czy moze to byc na tle alergii?Prze jej katarze lzawia jej oczy i sa lekko zaczerwione. Co zrobic isc juz jutro do lekarza czy jakos probowac samej? Do tego zaczyna sie kaszel dlawiacy..;( Ostatnio miala tez zapalenie uszu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany, nawracający nieżyt błony śluzowej nosa jak najbardziej może mieć tło alergiczne. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że towarzyszą temu objawy zapalenia spojówek. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który skieruje dziecko do poradni alergologicznej.