Czkawka i ból w klatce piersiowej po laparoskopowej fundoplikacji metodą Nissena

Witam! Jestem 4 tygodnie po laparoskopowej fundoplikacji m. Nissena. Bardzo często podczas jedzenia mam czkawkę, czy to normalne po tym zabiegu i czy to minie. Innym niepokojącym problemem jest ból w środkowej części klatki piersiowej, kiedy przełykam. Zdarza się to sporadycznie wówczas, kiedy jem np. kanapkę, makaron...Po niedługim czasie wszystko przechodzi. Proszę powiedzieć czy to też minie, czy to może są jakieś powikłania po operacji. Byłam 3 tygodnie na diecie płynnej i tego nie było.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy powinny ustąpić. Jeżeli jednak by tak się nie stało, proszę zgłosić się do lekarza.