Czop śluzowy w 39. tygodniu ciąży

Witam wlasnie wrocilam z badanai ginekologicznego jestem w 39 tygodniu ciazy i na bieliznie zauwazylam grudke bialego sluzu (twarda grudka), i troszke takiej pomaranczowej wydzieliny. Czy to moze byc czop sluzowy? zrobilam zdjęcie wiec moge podeslac ale nie wiem jak tu się zalącza pliki.Z gory dziekuje za szybka odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią grudka teoretycznie jak najbardziej może być czopem śluzowym. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.