Czuję się gruba - czy słusznie?

Witam, nazywam się Daria i...czuję się gruba od miesiąca, choć rodzina mnie zapewnia, że tak nie jest. W lustrze widzę tylko grube nogi i tyłek. Zaczęłam mniej jeść i bardzo jestem zdenerwowana, gdy muszę coś zjeść. Zjadam to, bo mam chęć, ale później są wyrzuty sumienia...Tak więc mam wzrost 170 i wagę 55 (spadła o 1kg na razie). W moich wyobrażeniach chciałabym ważyć 50-52 kg. Dodam jeszcze wymiary, bo nie wiem, czy są one ok. Bardzo mnie ucieszy jakakolwiek odpowiedź, bo mam mętlik. Ostatnio dodane wymiary: Obwód biustu: 85 cm Obwód pod biustem: 77 cm Obwód talii: 67 cm Obwód pępka: 75 cm Obwód biodra: 90 cm Obwód uda: 55 cm Obwód łydki: 35 cm Obwód kostki: 24 cm Obwód ramienia: 26 cm Obwód Szyi: 32 cm Mam kompleks na punkcie swych łydek są grube, gdy zaczęłam ćwiczyć powiększyły się o 1cm i już nie wiem co robić z nimi! Proszę o odpowiedź :)
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Według wskaźników dotyczących masy ciała jeśli Twoja masa ulegnie zmniejszeniu do 52 kg będziesz miała niedowagę, co jest bardzo niekorzystne dla Twojego zdrowia. Powinnaś skupić się na tym, aby zdrowo się odżywiać, dzięki temu Twoja masa ciała będzie zawsze w normie, a Ty będziesz czuła się świetnie. Dodatkowo zdrowe odżywianie zapobiega powstawaniu wielu chorób dietozależnych takich jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca i inne. Niedobór jak i nadmiar masy ciała jest szkodliwy. Mimo to osoby z niedowagą są narażone na innego rodzaju dolegliwości takie jak chorobliwe dążenie do ciągłej utraty masy ciała, co grozi anoreksją lub bulimią, zaburzenia hormonalne, wyniszczenie organizmu, wypadanie włosów, problemy ze skórą, paznokciami, pogorszenie pamięci i koncentracji oraz niedobory żywieniowe.
Jeśli Twój problem będzie się pogłębiał powinnaś zwrócić się do psychologa, aby pomógł Ci uporać sobie z nim. Póki co, powinnaś stosować się do zdrowych zasad żywienia i nie ograniczać podaży energii. http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.