Czy 42-dniowy cykl jest normalny?

Witam, mam 24 lata, moje miesiączki zawsze były regularne (co 26-30 dni, głownie co 28) a od 3 miesięcy sytuacja się zmieniła. Mianowicie od 3 miesięcy miesiączkuję co 42 dni... Nie jestem w ciąży, zrobiłam już chyba 6 testów, byłam u ginekologa, ale on mówi, że nic się nie dzieje. Jakto się nic nie dzieje? Od 3 miesięcy okres mi się spóźnia 2 tygodnie, za każdym razem. Niby w badaniach wszystko ok, ale dziwne to jest dla mnie strasznie. Chcielibyśmy z mężem mieć dziecko, staramy się, ale narazie nic z tego nie ma :/ Dlaczego cylk mi się tak poprzestawiał? Czy mogę mieć teraz problemy z zajściem w ciążę? :(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli wyniki badań hormonalnych są w porządku nie ma powodów do niepokoju. Proszę pamiętać, że starania o dziecko przed podjęciem prób diagnostyki niepłodności powinny trwać co najmniej 12 miesięcy. Proszę poszukać u siebie objawów płodności, czyli zmian w śluzie szyjkowym (bardziej ciągnący, przejrzysty obfity) i wzrostu temperatury na ok. dwa tygodnie przed miesiączką. Jeżeli nie bedzie Pani w stanie zaobserwować tych cech i/lub długie cykle będą się utrzymywać przez najbliższe miesiące, to może Pani jeszcze raz przeprowadzić badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!