Czy 6-tygodniowe krwawienie po porodzie jest normalne?

Witam jestem 6 tygodni po porodzie i nadal krwawię krew na taki kolor jak przy miesiączce byłam u ginekologa ale powiedziała żebym jeszcze poczekała trochę może przestanę czy tak powinno być pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Intensywne krwawienie trwające od 6 tygodni po porodzie zdecydowanie nie jest fizjologią. Nie powinna Pani zatem zwlekać, tylko skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Bez wątpienia konieczne jest także wykonanie badania USG oraz morfologii (tak długo trwające krwawienie może skutkować anemią).