Czy 9-miesięczne dziecko oduczać jeść w nocy?

Moja córka wstaje 2 razy w nocy jeść lub nawet 3, czy oduczać już ją czy jest jeszcze za wcześnie? W nocy ssie pierś lub butlę obojętnie. Jest strasznym głodomorem, zje wszystko.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Maluszek jest w takim wieku, że można już zrezygnować z karmienia piersią, ale nie z karmienia nocnego, zwłaszcza jeśli dziecko jest głodne, a pediatra nie widzi przeciwwskazań ( np. zbyt szybkie przybieranie na wadze). Dobrze jest jednak urozmaicać dietę maluszka w ciągu dnia i wzbogacać w dania rozwijające umiejętność gryzienia i żucia:) oraz samodzielnego jedzenia łyżeczką.

Pozdrawiam