Czy agorafobia daje wrażenie słabych nóg?

Witam, lekarz zdiagnozował u mnie nerwicę lękowa, z agorafobią ;mam pytanie, czy może ona dawać wrażenie 'słabych nóg". Co robić aby sobie pomóc. Dziękuje i pozdrawiam

Co do możliwości pomożenia sobie, to najlepszym sposobem jest zgłoszenie się na psychoterapię. W przypadku problemów z napadami paniki i agorafobią najlepiej sprawdza się psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Warto też sięgnąć po książkę Edmunda Bourne'a "Lęk i fobia" - znajdzie tam Pani wiele przydatnych informacji.

Pozdrawiam!

Witam,

mogą być takie objawy. Wskazana jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.

Pozdrawiam serdecznie