Czy antybiotyk zmniejsza skuteczność tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne (regularnie). Pod koniec wcześniejszego opakowania brałam antybiotyk. Niestety,, lekarz nie powiedział mi, że wchodzi on w interakcję z antykoncepcją (a współżyłam). Okres dostawałam regularnie 3 dnia po skończonym opakowaniu (po braniu tego antybiotyku też). Teraz się spóźnia. Mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Antybiotyk faktycznie mógł zmniejszyć skuteczność tabletki antykoncepcyjnej. W przypadku przyjmowania antybiotyków do 7 dni, należy w tym czasie, jak i 7 dni później, stosować dodatkowe metody antykoncepcji.

Niestety, ciąża jest niewykluczona - polecam wizytę u ginekologa.