Czy antykoncepcja awaryjna może wywoływać skutki uboczne?

Witam! Cykl mój jest regularny i trwa co 29 dni. W styczniu zażyłam tabletkę Escapelle. Okres dostałam prawidłowo, tj. 24 stycznia. 5 lutego doszło do zbliżenia - zabezpieczonego (prezerwatywa) i drugiego (właściwie kilkukrotne włożenie członka do pochwy, oczywiście wytrysku nie było). Okres dostałam ponownie we właściwym czasie, tj. 21 luty. Wczoraj tj. 26 podczas zabaw doszło do kilkukrotnego włożenia członka do pochwy, jednak także wytrysku nie było (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz). W międzyczasie w ciągu całego trwania cyklu bolały mnie piersi, podbrzusze, jajniki, śluz, z tego co obserwowałam, miałam chyba prawidłowy. Dziś jednak zauważyłam, tj. tuż po okresie śluz biały, gęsty i troszkę taki grudkowaty (jak ser biały). Wiem, że po okresie występują tzw. dni suche, proszę mi powiedzieć, co oznacza u mnie taki śluz? Czy te różnego rodzaju bóle to zaburzenia hormonalne związane z zażyciem tabletki Po? Oraz czy możliwa jest w takiej sytuacji ciąża? Dwa razy miałam normalny okres - wiem, że są kobiety, które będąc w ciąży miały okres, ale jakie to są przypadki i czy okres to taki prawdziwy okres czy raczej plamienia? Z góry dziękuję raz jeszcze za odpowiedź.

Witam!

Opisywane dolegliwości mogą mieć kilka przyczyn, Ciąża wydaje się być mało prawdopodobna jeśli antykoncepcja awaryjna została zastosowana w ciągu pierwszej doby po stosunku, a po incydencie miały miejsca już dwie regularne miesiączki. Czasami może się zdarzyć, że pomimo ciąży występują krwawienia przypominające formą oraz terminem krwawienia miesięczne, zazwyczaj są one mniej obfite. Najbardziej prawdopodobną przyczyną opisywanych objawów wydaje się być infekcja grzybicza - szczególnie jeśli chodzi o śluz. Aby ustalić dokładną przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie ginekologiczne. Po ustaleniu dokładnego rozpoznania będzie możliwe zastosowanie odpowiedniego leczenia. Wydaje się, że antykoncepcja awaryjna nie powinna wywołać tak długofalowych skutków. Pozdrawiam serdecznie!