Czy antykoncepcja będzie zachowana, jeśli po porodzie plamienie pomyliłam z miesiączką?

Witam! W grudniu urodziłam dziecko,od tygodnia używam tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszy okres po porodzie był bardzo skąpy, bardziej plamienie, które skończyło mi się na drugi dzień po pierwszej tabletce a ponieważ nie miałam już żadnych oznak"oczyszczania"po porodzie założyłam, że to właśnie miesiączka. Teraz jednak boję się, że nie i nie powinnam brać tabletki. Chciałabym wiedzieć czy jeśli rzeczywiście nie była to miesiączka to czy w takiej sytuacji możliwe jest żebym zaszła w ciążę i co w takiej sytuacji powinnam zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie była to miesiączka, a współżyła Pani bezpośrednio po rozpoczęciu brania tabletek antykoncepcyjnych, to ciąża jest możliwa. Proszę wykonać test ciążowy w trzy tygodnie od wzięcia pierwszej tabletki. Trudno w tej chwili coś na to poradzić. Powinna być Pani w pełni zabezpieczona po siedmiu dniach od rozpoczęcia stosowania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!