Czy antykoncepcja hormonalna może wpłynąć na brak miesiączki?

tabletki antykoncepcyjne przyjmuje od 6 dni w tym czasie powinnam dostać okres ( jakieś 3 dni temu) jednak okres się nie pojawił do dziś dzień.Wwczoraj zauważyłam na wkładce odrobinkę krwi (zaledwie odrobinkę)nie mogę tego nazwać okresem. Jednocześnie dokuczają mi bóle brzucha i jajników jak przy okresie. Moje pytanie brzmi, czy to tabletki spowodowały to że nie dostałam okresu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej nie powinno występować krwawienie. Krwawienie z odstawienia wystąpi podczas siedmiodniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek. W razie wątpliwości proszę udać się do specjalisty ginekologa, który szczegółowo omówi zasadę działania antykoncepcji hormonalnej.