Czy antykoncepcja jest bezpieczna?

Witam, mam pytanie. Biorę tabletki Y** regularnie od 18 lipca. Okres mam po 3 białej tabletce placebo. W tym miesiącu okresu również dostałam po 3 tabletce, ale dziwnie się czuję. Miałam zgagę przez ok. dwa dni, do tej pory czuję ścisk w żołądku, a mój brzuch mnie boli, trochę tak jakby jajniki, ale nie jestem pewna. Nie jest to ciągły ból. Brzuch jest miękki. Być może boli mnie tylko wtedy, gdy o tym pomyślę. Czy mogłabym liczyć na opinię ? Czy to może być wczesna ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj, nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%, jednak jeżeli przyjmujesz tabletki regularnie i występuję u Ciebie prawidłowe krewienia z odstawienia, wówczas ryzyko ciąży jest minimalne. Zapewne nie jesteś w ciąży, dla pewności można wykonać test ciążowy dostępny w aptece.
Pozdrawiam serdecznie!