Czy antykoncepcja "po" będzie skuteczna?

Witam, mam 23 lata, w listopadzie 2009 r. odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (brałam je 3 lata). Od tego momentu okres miałam nieregularny (różne długości cykli i bardzo skąpe okresy, raz 33 dni cyklu, a raz 26, a w lutym nie wiem, czy to był nawet okres, bo przypominało to raczej plamienie, ale trwało 5 dni), dlatego w lutym wzięłam tabletki zawierające progesteron na uregulowanie okresów i okres w marcu dostałam 11.03-14.03. 15.03 miałam tylko minimalne plamienie rano.

Problem polega na tym, że doszło do stosunku płciowego 15 marca i zawiodła metoda zabezpieczenia! Wtedy w ten sam dzień zastosowałam "antykoncepcję po" (bo mimo tego, że byłam po okresie i powinnam mieć dni niepłodne, to nie chcę ryzykować) i teraz się boję, że ta antykoncepcja może nie zadziałać z 2 powodów: 1. że te tabletki co wzięłam na uregulowanie okresów (w lutym w II fazie cyklu przed 10 dni), mogą jakoś kolidować z "antykoncepcją po" (?); 2. że jeżeli miałam nieregularne okresy (w lutym się spóźnił, a w marcu był za wcześnie), to nie wiem, czy wzięta tabletka w każdym dniu cyklu zadziała? Proszę o odpowiedź.

Witam!
Preparaty stosowane w celu antykoncepcji postkoitalnej zawierają substancję o działaniu podobnym do progesteronu, tylko bardziej wybiórczym. Tabletki, które Pani przyjmowała na uregulowanie miesiączki, nie zmniejszają skuteczności tych środków antykoncepcyjnych.
Antykoncepcja postkoitalna ma identyczną skuteczność w każdym dniu cyklu. Ponadto leki te cechują się większą skutecznością, jeżeli przyjmowane są w niedługim czasie po stosunku (najlepiej do 12 godzin) - więc nie powinna się Pani martwić.
W tym przypadku nic nie zakłóciło działania środków antykoncepcyjnych.