Czy astma oskrzelowa jest uleczalna?

Będąc dzieckiem miałem astme oskrzelową, częste ataki w nocy i czasem problemy z oddychaniem. Brałem jakieś leki wziewne itp co pomagało i zbiegiem czasu miałem kontrolowaną astmę. Mając 12-13 lat przestałem brać jakiekolwiek leki i nie odczułem tego, nie było nawrotów choroby. Obecnie mam 19 lat i od tam tej pory wszystko wygląda tak samo, brak objawów astmy, nie przyjmuje żadnych leków i wszystko wygląda jak by choroby nie było. Czy wyleczyłem się z tego? Astma oskrzelowa jest uleczalna?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Astma oskrzelowa dorosłych raczej nie jest uleczalna a zaLeczalna. Inaczej jest jednak w przypadku dolegliwości występujących u dzieci. Często choroba ulega wieloletniej remisji lum nawet wyleczeniu.