Czy badania krwi wykażą stan zapalny pochwy?

Witam, mam 20 lat. Od jakiegoś czasu zauważam u siebie dość obfitą wydzielinę z pochwy w kolorze białym lub czasami jasnożółtym. Robiłam też badania krwi: wszystko (w szczególności leukocyty i ob) w normie. Czy istnieje zatem ryzyko, że ta wydzielina jest objawem stanu zapalnego? Nie odczuwam swędzenia, jednak zapach tej wydzieliny jest dość nieprzyjemny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
20 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy delikatnym stanie zapalnym pochwy wymienione przez Panią badania mogą wyjść w normie. Nieprzyjemny zapach kolorowych wydzielin wskazuje na infekcję bakteryjną. Myślę, że powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, opisać mu swoje objawy i rozpocząć kurację globulkami, które zapewne zostaną przepisane. Nie należy dopuścić do przejścia zapalenia w przewlekłą czy ostrą formę.

Pozdrawiam serdecznie!