Czy badanie histopatologiczne określa powód poronienia?

Bardzo proszę o interpretacje badania histopatologicznego, zabieg łyżeczkowania po poronieniu nastąpił 11.03.2010r. Wczoraj odebrałam wynik ze szpitala. Co to oznacza? Jaki był powód poronienia?
Wynik CMV IgG 250 IgM ujemny. "decidua suppurans et villi chorionici"

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Wynik badania histopatologicznego tłumaczy się następująco: "Doczesna z naciekiem ropnym i kosmki kosmówki". Obraz jest typowy dla poronienia zatrzymanego. Jak w większości przypadków badanie to nie pozwala określić przyczynę utraty ciąży. Wykonywane jest dla oceny tkanek zarodka, w tym wykluczenie procesu rozrostowego.

Dodatni wynik oznaczenia przeciwciał przeciwko CMV w klasie IgG, świadczy o kontakcie z wirusem w przeszłości. Utrzymuje się przez całe życie. Uważa się, że wynik dodatni ma ok. 50-80% ludzi. Wynik ujemny przeciwciał w klasie IgM świadczy o braku ostrej infekcji cytomegalowirusowej, co za tym idzie cytomegalia nie była powodem utraty ciąży.

W większości przypadków - ok. 90% - przyczyna poronienia nie jest znana. Diagnostykę w kierunku utrwalonej przyczyny utrat ciąży wykonuje się dopiero u kobiet, które poroniły co najmniej dwa razy i nazywa się to diagnostyką poronień nawykowych.
Jest to związane z tym, że praktycznie każda kobieta w wieku rozrodczym traci co najmniej jedną ciążę - tylko 10% z nich dowiaduje się o tym, czyli roni.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.