Czy badanie usg jest w stanie dokładnie sprawdzić czy nie mam problemów z trzustką?

Czy badanie usg jest w dokładnie sprawdzić czy nie mam problemów z trzustką

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Nie, badanie USG nie jest najczulszym badaniem w diagnostyce schorzeń trzustki. Większą czułością i specyficzną charakteryzują się choćby Tomografia komputerowa z kontrastem, rezonans magnetyczny. Jednakże, aby wykonać każde z tych badań konieczne są wskazania kliniczne. Pozdrawiam.